Endüstriyel Ekran ve Ev Tipi Ekran Arasındaki Farklar

Endüstriyel Ekran ve Ev Tipi Ekran Arasındaki Farklar

Ev tipi ekranlara baktığımız zaman, fiyatların düşük olması size cazip gelebilir. Sonuçta, büyük bir 4K TV ekranını alıp digital signage ekranı olarak kullanabilirsiniz, ama uzun vadede bu size büyük olasılıkla ekonomik anlamda olumsuz sonuçlar doğuracaktır.

Endüstriyel ekranlar, özellikle dijital tanıtım (Digital Signage) amaçlı olarak profesyonel olarak üretilmiştir ve 7/24 kullanıma uygundur. Bu da size digital signage ekranlarından ihtiyacınız olan verimliliği maksimum profesyonellikte almanızı sağlar.

Ayrıca, digital signage satış şirketinden endüstriyel ekran satın alarak ekran kurulumu ve bakımı ile ilgi profesyonel yardım da alabilirsiniz.

Endüstriyel ekranlar satın alarak uzun vadede zamandan ve paradan tasarruf edebilir ve ekranların uzun vadeli kullanımını garantilemiş olursunuz.

NE İSTEDİĞİNİZİ BİLİN

Uzun vadeli bir kullanım için digital signage ekranı yatırımı yapmak istiyorsanız, projeniz hakkında çok net bir fikre sahip olmalı ve en uygun ekranı en başta seçmelisiniz.

Örneğin, ofisiniz için ziyaretçilere göz kamaştıracak bir ekran istediğinizi varsayalım. Bu durumda, çerçeve tasarımı şık olan yüksek çözünürlüklü piyasadaki en iyi ekranlardan birine yatırım yapmanız amacınıza uygun olacaktır.

Ya da sadece şirket içi personel bilgilendirme ekranı kullanmayı düşünüyorsanız daha küçük ve düşük maliyetli bir ekran işinizi görecektir.

Başka bir örnek ise ev tipi ve normal kullanıcılara yönelik ekranlar günlerce açık kalması durumunda sıkıntılar oluşturabilmekte ve garanti kapsamı dışında değerlendirilmektedir. Oysaki dijital tanıtım ve bilgilendirme (Digital Signage) ekranları hem uzun süreli kullanımlara uygun üretilmiş olup hem de bu sebeple yaşanabilecek sorunlara karşı garanti kapsamındadır.

İletişim hedefleriniz hakkında net bir fikriniz olduğunda, seçimlerinizi de net bir şekilde yapabilirsiniz.

ENDÜSTRİYEL EKRANLARIN KULLANIM ALANLARI

Endüstriyel ekranların başlıca kullanım alanları şunlardır;

 • Videowall Ekranlar
 • Dijital Menüboard Ekranlar
 • Toplantı Salonu Bilgilendirme Ekranları
 • Asansör İçi Bilgilendirme Ekranları
 • Ayaklı Totem Ekranlar
 • Kiosk Ekranlar
 • Dijital Kürsü
 • Touchtoy Oyun Masası

 

İYİ BİR İÇERİK STRATEJİSİNE SAHİP OLMAK

İyi bir içerik olmadan, dünyanın en pahalı ekranına bile sahip olsanız sizin de bildiğiniz üzere hiçbir ihtiyacı karışılamayacaktır. Ekranınızı uzun süre etkin ve verimli tutmak istiyorsanız, iyi bir içerik stratejisine ihtiyacınız var.

Stratejiniz aşağıdaki gibi soruları cevaplamalıdır:

 • İçeriği kim yapacak?
 • İçeriği ne sıklıkta güncelleyeceğiz?
 • Hangi içerik yönetim sistemi kullanılacak?
 • İçeriği sürekli olarak yönetmek ve güncellemek için gereken kaynaklara sahip miyiz?
 • İçerik hitap ettiği kitle ile en etkili nasıl etkileşim sağlayabilir?

Bu sorulara yanıtlayabiliyorsanız, genel olarak çok daha etkili digital signage stratejisine sahipsiniz demektir ve bu digital signage ekranınızı maksimum verimlilikte kullanmanızı, insanlarla iyi etkileşime geçmenizi sağlayacaktır.

Biz Solosis olarak tüm bu konularda uzmanlaşarak ekran seçiminde, ekran kasa tasarımında, içerik yönetiminde, size özel yazılım çözümlerinde ve ek olarak tanıtım, bilgilendirme, reklam alanlarında sizlere çözümler ve danışmanlık hizmetleri sunarak sektörde hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.

 

Sizi arayalım

Hadi iş konuşalım

Bir uzmanla konuş

Satış ekibimiz ve müşteri temsilcilerimiz sizin fikirlerinizi ve isteklerinizi dinlemeye hazır. Hizmetlerimiz veya ürünlerimiz hakkında bir sorunuz mu var hemen arayın!

+90 216 651 28 34 info@solosis.com.tr